Dolní Posázaví, 5. 12. 2015

  (vzdálenost: 22 km)

Historicky první výlet našeho klubu začal cestou vlakem ze Smíchovského nádraží do Petrova u Prahy, obce pár kilometrů nad soutokem Sázavy s Vltavou. I přes hustou ranní mlhu bylo vidět, že nás čeká slunečný a relativně teplý den a proto naše pětičlenná skupinka vyrazila po červené značce přes most na levý břeh Sázavy a vydala se na cestu proti proudu.

Zajímavou a krkolomnou cestu podél řeky u úpatí hory Medník nám zpříjemňovaly četné vyhlídky na druhý břeh, jemuž vévodí známá Pikovická jehla, a který stále jasněji vystupoval z rozpouštějící se mlhy. Další zajímavostí, kterou jsme měli možnost vidět, je žampašský viadukt, nejvyšší kamenný železniční most v Česku.

Krátce před půlkou cesty jsme v Kamenném Přívoze přešli zpět na pravý břeh Sázavy, jejíž tok jsme posléze opustili a vydali se vstříc Hornopožárským lesům. Na jejich okraji, v Prosečnici, jsme opustili červenou značku a po žluté vstoupili do Vlčí rokle – nádherného údolí plného obřích žulových balvanů – a jejím dnem vystoupali k loveckému zámečku Horní Požáry. Zde jsme přesedlali na modrou, abychom došli k Panské skále, vyhlídce pod vrcholem Grybla (514 m) s překrásným výhledem na jižní část Středních Čech. Odtud jsme pak po červené přes obec Těptín došli do Kamenice, kde jsme počkali na autobus do Prahy.

Matyáš Razím

DSC05456DSC05461DSC05469

Další fotografie

Copyright © 2020. Powered by WordPress & Romangie Theme.