Nadcházející akce

Zaujal vás náš klub a rádi byste se s námi vydali na výlet? Tak popadněte diáře a pište si:

 

Nejbližší akce:

41. výlet – Co by kamenem dohodil (17. srpna 2019)

Milí vandrovníci!

Srdečně vás zvu na již 41. pokračování seriálu výletů turistického klubu. Tentokrát nás čeká malebná, mírně zvlněná lesnatá krajina jen kousek na východ od Prahy. Sejdeme se v 7:15 na Masarykově nádraží v Praze odkud pojedeme 7:31 vlakem do Úval a odtud dále autobusem č. 423 do Doubravčic, kde započne naše pěší trasa.

Krátce půjdeme údolím Šembery a následně se podíváme, co zbylo z hrádku nad ním. Kolem obory Předhvozdí a Bobešova pramene dojdeme do Kostelce nad Černými lesy, kde bychom se mohli zastavit na oběd v některé restauraci (což snad pomůže napravit zběsilé zkušenosti některých z nás z poslední doby 🙂 ). Také zde prohlédneme centrum se zámkem, parkem, kostelem…
Po obědě budeme pokračovat lesem podél Bohumilského potoka až k malebnému rybníku Šáchovec a závěr bude patřit soustavě Jevanských rybníků, podél kterých dojdem do Louňovic, okud nás autobus sveze zpátky do Prahy.

Trasu si můžete prohlédnout zde:
https://mapy.cz/s/3xlEP
Je delší, ale s malými výškovými rozdíly. S sebou doporučujoi pevnou obuv, přiměřenou zásobu proviantu a především dobrou náladu. Aktuální povětrnostní situaci pár dnů před výletem posoudí a podle ní upřesní doporučené vybavení náš odborník na slovo vzatý Šimon.

Kontakt na mne: davidkadlecek@seznam.cz
Tel. číslo: 608 466 495

Všichni jste srdečně zváni! 🙂


Další akce:

42. výlet – „Krajinou zlatých dolů“

  • sobota 14. září 2019
  • Trasa: Čím – přes Ostrý vrch k rozhledně na Besedné – dále přes vyhlídku sv. Jana na slapskou přehradu – po naučné stezce kolem štoly Josef na rozhlednu Veselý vrch – přes Prostřední Lhotu – hradiště Libčice – Chramiště do Nového Knína
  • délka 24,3 km, převýšení 675 m
  • https://mapy.cz/s/3toqt
  • informace o dopravě budou zveřejněny později

 

Copyright © 2019. Powered by WordPress & Romangie Theme.