Akademické MČR 2015

Curlingový klub VSS Přírodověda ani v roce 2015 nezaspal příležitost a pod svou záštitou vyslal, již potřetí, své zástupce do mistrovství ČR akademiků. Jak již název soutěže napovídá, podmínkou účasti všech hráčů je jejich aktivní studium na vysoké škole. Od sezóny 2013/2014 existuje na mistrovství pouze jedna kategorie a mohou se ho tak zúčastnit i smíšená družstva. Pro mnohé začínající curlery je právě tento turnaj první příležitostí k setkání s komplexitou curlingu. Z řad studentů navštěvujících pravidelně hodiny tělesné výchovy pod záštitou Přírodovědecké fakulty UK, se nám letos poprvé podařilo sestavit hned 3 týmy.

Hráčka našeho nejlépe umístěného týmu UK4, Barbara Kramná, shrnula turnaj následovně:

Do letošního ročníku se celkově přihlásilo 8 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. Po sehrání zápasů se zbývajícími členy skupiny přišel čas na čtvrtfinále, do kterého byly týmy rozděleny křížem mezi skupinami. Tedy vítěz 1. skupiny proti poslednímu z 2. skupiny atd. Čtvrtfinále v curlingovém turnaji je stejně důležité jako např. v hokeji. Výhra v tomto zápase vás posunuje k boji o medaile či vám zajistí volný zbytek víkendu, což by vzhledem k blížícím se termínům zkoušek a státnic mnozí uvítali.

Náš tým, oficiálně označený jako UK4, byl průřezem všech curlingových úrovní, kterých lze v curlingu dosáhnout. K různorodosti navíc přispělo i vyrovnané genderové zastoupení, jelikož tým ve stejném složení hrál i letošní MČR Mixy 2015. Vzhledem k tomu, že se nám vyhnula vážnější zranění, jsme mohli po celou dobu turnaje hrát ve složení:

Skip:           Tomáš Zelenka (extraliga mužů)

Viceskip:    Lenka Eichlerová (divize žen)

Second:      Tomáš Kup (1. liga mužů)

Lead:          Barbara Kramná (divize žen)

Naším čtvrtfinálovým soupeřem byl ryze mužský tým z ČVUT. Výzvou pro nás byla nejen příležitost porazit tohoto sportovního rivala, ale především vstávání na 8. ranní. Nakonec převládly pozitivní aspekty v podobě sehranosti, dobré nálady a štěstí a výhrou 6:0 jsme si zajistili postup do semifinále.

Semifinálové utkání s týmem UK2, za který hrálo několik reprezentantů jak z mužské tak ženské kategorie, byl pro nás bezesporu dobrou zkušeností. Nicméně výkonnostní rozdíl nakonec převážil a po výsledku 3:8 jsme v hale zůstali a zvědavě čekali na soupeře v boji o 3. místo.

Třetí nedělní zápas, a to o bronzovou medaili, byl pro všechny z nás do určité míry pikantní. Mužská polovina týmu soupeře Liboc 1 během sezóny tvoří spoluhráče našeho skipa Tomáše Zelenky. Pro zbytek z nás šlo, přinejmenším, o přátelské porovnání sil s naším trenérem hrajícím na pozici skipa soupeřova týmu. Ač se dobře známe, o překvapivé taktické varianty nebyla nouze. Motivace nechyběla, ale posledních zbytků sil rapidně ubývalo a po vynuceném riskování jsme turnaj zakončili výsledkem 4:9 v náš neprospěch a tak konečným 4. místem.

Pro některé by toto umístění mohlo znamenat zklamání. Nicméně já bych na to určitě takto nenahlížela. Každý curlingový turnaj vás jako hráče posune a v něčem obohatí. Setkáte se s novými lidmi, zlepšíte si komunikační schopnosti, „padne vám do oka“ určitý kus vybavení, které vám nedá spát. Utvrdíte se v přesvědčení, že nejste ranní ptáče nebo že jste schopni se naučit několik otázek ke zkoušce jen za přestávku mezi zápasy… Jde jen o to najít si v tom to své. Pro mne osobně je to vždy příjemně strávený čas s přáteli, navíc při úžasném sportu, ve kterém jde stejně tak jako o výsledek i o pocit ze hry a fair-play.

Got Something To Say:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Copyright © 2020. Powered by WordPress & Romangie Theme.