Akademické MČR očima nováčka

Akademické MČR v curlingu 2015

Akademického MČR jsem se zúčastnila poprvé. Tuto šanci jsem dostala a nepromeškala. Zprvu se mi na MČR příliš nechtělo, ale pak se mi to zdálo jako dobrá příležitost všechno si doopravdy vyzkoušet.

Z curlingového klubu VSS Přírodověda se Akademického MČR zúčastnilo hned několik týmů. Náš tým sestával ze dvou začátečníků a dvou členů, kteří se již některých turnajů a soutěží zúčastnili. Zahrát si mohla i smíšená družstva, proto jsme nastoupili ve složení:

Skip: Anna Fabryová

Viceskip: Kateřina Krsková

Second: Robert Křesťan

Lead: Lenka Pláničková

8 přihlášených týmů bylo rozděleno do 2 základních skupin a po sehrání zápasů v rámci skupiny postoupily všechny týmy do čtvrtfinále. To bylo sestaveno mezi základními skupinami navzájem. Tedy vítěz jedné skupiny hrál proti poslednímu týmu z druhé skupiny. Vítězové postoupily dále, týmy, které byly poraženy, na turnaji skončily.

Pro mě, jakožto začátečníka to byla zkušenost k nezaplacení. Týmy, které proti nám hrály, nám dávaly možnost uhrát alespoň nějaký bod a byl to pro nás začátečníky svým způsobem skvělý trénink. I přesto jsme skončili poslední.

Nešlo o výhru nebo prohru, ale o možnost si zahrát, vyzkoušet si a poznat atmosféru opravdového zápasu. A nejen to, člověk se setká s novými lidmi a získá nové zkušenosti. Pro každého je dobré si turnaj zkusit, buď Vás tento sport chytí, nebo naopak odradí. Nejvyšším přínosem pro mě bylo urovnání si pravidel a zjištění, že na turnaji to ve skutečnosti probíhá úplně jinak, než na hodinách tělesné výchovy. Celá hra je rychlejší a přítomnost zkušenějšího protihráče Vás donutí ke snaze o lepší a lepší výkony. Poznáte týmového ducha, fair-play a odnesete si neuvěřitelně dobrý pocit z celého turnaje.

Lenka Pláničková

Got Something To Say:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Copyright © 2020. Powered by WordPress & Romangie Theme.